Kullanım Koşulları

1. ilanimabak.com KULANIM KOŞULLARI SÖZLEŞMESİNİN TARAFLARI, KONUSU VE KAPSAMI

1.a. Bu internet sitesi "www.ilanimabak.com "olarak tanımlanmıştır.Aşağıda yazılı koşullar belirtilmiştir. "ilanimabak.com " da bu şartları onaylamıyorsanız girmekten vazgeçiniz. "www.ilanimabak.com " un sahibi "www.ilanimabak.com "şartlarını istediği zaman değiştirme hakkını saklı tutar.

1.b. ''www. ilanimabak.com hizmetlerinden ücretli veya ücretsiz şekilde yararlananlar veya "www.ilanimabak.com " erişim sağlamış kişiler aşağıdaki kullanım koşullarını kabul etmiş sayılmaktadır. 

1.c. İş bu ''www.ilanimabak.com koşulları '' 29/10/2020  tarihinde son düzenlemeleri yapılarak ''www.ilanimabak.com'' u kullanan her kez için ulaşılır olmuştur.Bu üyelik sözleşmesi ilanimabak.com kullanıcıları için yapılmış ve yapılacak üyelik sözleşmesinin değişmez bir unsurudur.

2.TANIMLAR

a.Kullanıcı:''ilanimabak.com'' sitesine bağlanan gerçek veya tüzel kişi.

b.Link: ilanimabak.com'a veya başka internet sitesine veya tüm içerik,bilgi ve dosyalara erişim sağlayan bağlantıdır.

c.Arayüzü:Sitenin temasının ana unsurlarının üyeler tarafından oluşturulması ve tüm kullanıcılara açık olması.

d.Veri Tabanı:''ilanimabak.com'' da üyeler tarafından oluşturulan ara yüzün 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu tarafınca korunan web sayfalarıdır.

e.Üye: ilanimabak.com tarafından başlatılan üyelik başlangıcına portal üzerinden onay vererek ilanimabak.com hizmetlerinden ücretli veya ücretsiz almayı taahhut eden gerçek veya tüzel kullanıcı.

f.Üye sözleşmesi:''ilanimabak.com'' tarafından ilan edilmiş  kullanım koşullarını kabul eden portal kullanıcısının ''ilanimabak.com''sitesinde ayrıcalıklı,ücretli veya ücretsiz olarak onaylamış olduğu ve  tüm koşulları kabul ettiği sözleşmedir.

3.İlanimabak.com HİZMETLERİ

a.Üyeler tarfından ''ilanimabak.com''sitesinin veritabanına yüklenen içeriklerin kullanıcılar tarafından ''ilanimabak.com''da  düzenli ve sorunsuz bir şekilde kullanılmasını temin eder.

b.3a maddeye ilaveten ,''ilanimabak.com'' ,portal içinde üyelerin birbirleri arasında mesajlaşmasına,kendi ürün ve hizmetlerini sorunsuz bir şekilde '' ilanimabak.com'' sitesinde sunmasına,üyelerin vermiş olduğu ilanların favorilerine almalarına,portal içinde kendi sanal mağazalarını açmalarına ,vermiş oldukları ilanları kullanım koşullarına uyanların ilanlarını yayınlanmasına ve bu tüm sürecin takibine imkan sağlar.

c.''ilanimabak.com''sitesinde üyelerin ''ilanimabak.com''sitesinin veri tabanına yüklemiş oldukları tüm içerik ve ilanların tüm kullanıcılar tarafından kolay ,anlaşılır ve sade bir şekilde kategorisel listeleme yaparak üyelerinin hizmetine sunar.

d.''ilanimabak.com'' ,üyelerinin, portal içerisinde veri tabanına yüklemiş oldukları tüm içerik v eilanlara beğeni ve yorum yapmasına olanak sağlar.''ilanimabak.com'' ilanlara yapılmış yorumlarda hakaret ve küfür içeren yorumları silme hakkını saklı tutar.

e.''ilanimabak.com'', üyeler tarafınca portal veri tabanına  yüklenen ilanların diğer üye ve kullanıcılar tarafından görüntülenme sayılarını döküman hizmeti sunar

f.3a,3b,3c,3d,3e maddeleri ''ilanimabak.com''un öncelikli hizmetleri olup gerektiği zaman bu hizmetleri değiştirebilir veya ilave hizmetler getirebilir veya tamamen sonlandırabilir.''b.com'' bu durumu üye ve kullanıcılarına bildirmeksizin tek taraflı bir şekilde yapabilir.

4.ilanimabak.com KULLANIMI VE KOŞULLARI

a.''ilanimabak.com''kullanıcıları portal üzerinde ''ilanimabak.com''kullanım koşullarına ve hukuka uygun işlem yapmalıdırlar.portal üzerinde, kullanıcı ve üyelerin yapmış oldukları her işlem ve eylem kendilerini bağlamaktadır.Kullanıcı ve üyelerin portal  üzerindeki eylemlerinden doğan hukuki süreç cezai işlemler kendilerini kapsar.

b.''ilanimabak.com'' sitesinin veri tabanı üye ve kullanıcılar tarafından ilan vermek suretiyle  doldurulur.Ve kullanıcı ve üyeler bu içeriği görüntüler.''ilanimabak.com'' işleyiş şekli bu şekildedir.''ilanimabak.com''bu içeriklerin özgünlüğünü,güvenliğini,doğruluğunu ve yasalara uygunluğunu garanti etmemekte ve hiç bir sorumluluk kabul etmemektedir.

c.''ilanimabak.com''kullanıcıları ''portal'' üzerinde bulunan tüm yazıları,video kayıtlarını,fotoğrafları,ilanların içerik yazılarını kopyalayıp çoğaltmayacağını ve ''ilanimabak.com'' ile yarışmayacağını kabul eder.

d.''ilanimabak.com''üzerinden ilan veren kullanıcılar vermiş olduğu ilanların, bilgilerin ve içeriklerinin güvenilirliğini ve yasalara uygun olduğunun araştırmasınıyapmakla yükümlüdür.''ilanimabak.com''verilmiş ilanların sorumlulugunu asla kabul etmemektedir.

e.''ilanimabak.com'' da dahilinde kullanıcı ve üyeler türk ticaret kanununu uyarınca birbirlerinin ve portalın ticari itibarını ve kişilik haklarını saygısızlık etmeyeceklerini kabul ve taahhut etmektedir.

f.''ilanimabak.com'', kullanıcı ve üyelerden talep ettiği değişiklik veya düzeltmeleri kullanıcı ve üyeler acil şekilde düzeltmeleri gerekmektedir.Bu düzeltme ve değişikliğin uzun sürmesi ve düzeltilmesinin yapılmamasından kaynaklanan yasal sorumluluk ''kullanıcı'' veya '' üye'' lere aittir.

g.''ilanimabak.com'' üzerinden  her türlü web sitesine kullanıcı ve üyeler bağlantı linki verebilirler.Verilen bu linklerin içeriğinden ''ilanimabak.com'' sorumluluk kabul etmemektedir.

h.''www.ilanimabak.com'' a portal üzerinden kullanıcılar veya üyeler tarafından nakledileniletileri,adresini,telefonunu,ip numarasını,e-posta adresini ,''ilanimabak.com'' üzerinde nereleri ziyaret ettiğini ,saat ve tarihini v.b gibi bilgileri paylaşabilir veya kişiye hizmet olarak sunabilir.

ı.''www.ilanimabak.com'' veri tabanından içerik kopyalamak ve çoğaltmak için veri çekmek yasaktır.Aksi durumda T.C.K.  Mad.243(1) madde uyarınca kopya içerik çeken kişilere cezai  kovuşturma başlatılacaktır.

5.''İlanimabak.com''kullanım koşullarında değişiklikler

''www.ilanimabak.com''dilediği zaman ''www.ilanimabak.com'' kullanım koşullarını portaldan ilan ederek değiştirebilir.değiştirilen bu şartlar ''www.ilanimabak.com''sitesinde ilan edildikten sonra geçerli olacaktır.

6.MÜCBİR SEBEBLER

Hukuki bir durumda ''www.ilanimabak.com'' gizlilik politikası .kullanım koşulları ve üyelik sözleşmesi 'nden farketmeksizin eksik hüküm veya yazılmayan ya da sonradan geç yazılan maddelerden asla yükümlü değildir.Bu  gibi durumlarda  ''www.ilanimabak.com'' asla tazminat yükü doğmayacaktır.

7.UYGULANACAK HUKUK VE  YETKİ 

''ilanimabak.com'' web sitesinin tüm kullanım koşullarında doğacak ihtilaf edirne Mahkemeleri (merkez) ve icra daireleri yetkilidir.

8.ÜYENİN KABUL BEYANI 

Kullanıcı ve üyeler ''ilanimabak.com''sitesini kullanmakla tüm kullanım koşullarını kabul etmiş bulunur.''ilanimabak.com''istediği zaman kullanım koşullarını değiştirebilir.

www.ilanimabak.com

 

 

İletişim Formu